close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
واکنش 11 رسانه‌ خارجی به اظهارات روحانی در گفتگوی تلویزیونی

آموزش و سیگنال خرید وفروش در بورس

گفت و گوی زنده شب گذشته رئیس جمهور با مردم در خصوص تحولات چند ماه اخیر در عرصه بین الملل و مسائل اقتصادی و سیاسی داخلی،بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان به همراه داشت.   به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ساعاتی پس از سخنرانی مهم شب گذشته حسن روحانی در خصوص تحولات چند ماه اخیر در عرصه بین الملل و مسائل اقتصادی و سیاسی داخلی این کشور، رسانه های جهان ضمن بازتاب دادن این سخنان به تحلیل و گمانه زنی در خصوص آینده روابط تهران-واشنگتن پرداختند.این در حالی بود که پاسخ منفی روحانی به پیشنهاد ترامپ برای…

banner
کدام سهم تا پایان سال 2 برابر می شود؟
جستجوگر پیشرفتهگفت و گوی زنده شب گذشته رئیس جمهور با مردم در خصوص تحولات چند ماه اخیر در عرصه بین الملل و مسائل اقتصادی و سیاسی داخلی،بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان به همراه داشت.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ساعاتی پس از سخنرانی مهم شب گذشته حسن روحانی در خصوص تحولات چند ماه اخیر در عرصه بین الملل و مسائل اقتصادی و سیاسی داخلی این کشور، رسانه های جهان ضمن بازتاب دادن این سخنان به تحلیل و گمانه زنی در خصوص آینده روابط تهران-واشنگتن پرداختند.این در حالی بود که پاسخ منفی روحانی به پیشنهاد ترامپ برای مذاکره مستقیم در خصوص موارد اختلاف دو کشور، در راس اخبار رسانه های آمریکایی جای گرفت.

سی ان ان: کسی که مدعی مذاکره با ایران است، از تمام توافقات بین المللی خارج شده است

شبکه سی ان ان با اشاره به ابراز آمادگی ایران برای مذاکره جدی و کارآمد در هر زمان ممکن با آمریکا، به نقل از روحانی اعلام کرد: کسی که مدعی آمادگی برای مذاکره با ایران است، از تمام توافقات بین المللی از جمله برجام، پیمان پاریس و شماری از پیمان های تجاری با دیگر کشورها خارج شده است.

بر این اساس روحانی از آمریکا خواست اگر واقعا قصد مذاکره دارد، تمامی تحریم های ضدایرانی را متوقف کند. به گفته وی اقدام آمریکا مانند کسی است که چاقویی در دست داشته و می گوید که آماده مذاکره است، اگر واقعا آماده است باید چاقو را کنار بگذارد و سپس پشت میز مذاکره بنشیند.

ان بی سی نیوز: ایران خواهان عذرخواهی آمریکا به خاطر تحریم های گذشته شد

شبکه ان بی سی نیوز نیز با پوشش سخنان روحانی، بخش هایی از سخنرانی وی را به صورت فیلم در پایگاه اینترنتی منتشر کرد. این شبکه به نقل از روحانی اعلام کرد: آمریکا باید به خاطر چندین دهه تحریم ایران، از مردم این کشور عذرخواهی کند.

بر این اساس اگر آمریکا از اقدامات پیشین عذرخواهی کرده و به تحریم ها پایان دهد، ایران آمادگی مذاکره با این کشور را دارد.

نشریه هیل: روحانی مذاکره با آمریکا را مشروط به برداشتن تحریم ها کرد

سایت نشریه هیل جزو رسانه های مهم آمریکایی بود که گفت وگوی تلویزیونی روحانی را پوشش داد و اعلام کرد: روحانی مذاکره با آمریکا را مشروط به برداشتن تحریم ها کرد.

این رسانه نزدیک کنگره آمریکا در ادامه گزارش به نقل از روحانی اعلام کرد: پیش شرطی ندارم اگر دولت آمریکا امروز آماده است، حاضریم درباره نحوه پرداخت غرامت هایی که باید به خاطر دخالت ها در ایران پرداخت کند، مذاکره کنیم.

خبرگزاری آلمان: ایران با وجود تحریم ها، به برجام پایبند می ماند

از سوی دیگر خبرگزاری آلمان بخش های دیگری از سخنان روحانی را بازتاب داد. این خبرگزاری پایبندی ایران به توافق جامع هسته ای را به عنوان تیتر بازتاب این سخنان برگزید و اعلام کرد: با وجود تحریم های آمریکا، به جهان نشان می دهیم که بر سر حرف هستیم و به تعهدات بین المللی پایبند می مانیم.

بر این اساس روحانی با استقبال از مواضع اروپایی ها در قبال سیاست های یکجانبه آمریکا تاکید کرد ایران منتظر اقدامات شفاف و قاطع اروپا است.وی همچنین از همکاری و قول مساعد روسیه و چین برای خرید نفت این کشور با وجود تهدید کشورهای جهان به معامله با تهران خبر داد.

خبرگزاری فرانسه: آمریکا اگر صداقت دارد، به برجام بازگردد

همچنین خبرگزاری فرانسه سخنان شب گذشته روحانی را در پاسخ به اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران دانست و اعلام کرد: ایران آمریکا را به بازگشت به توافق هسته ای فراخواند.بر این اساس روحانی طی سخنانی تاکید کرد آمریکا تنها با این اقدام می تواند نشان دهد که واقعا در ادعاها صادق بوده و قابل اعتماد است.روحانی خروج آمریکا از توافق هسته ای و اعمال تحریم ها از یک سو و ادعای آمادگی برای مذاکره با ایران را بی معنی خواند.

راشا تودی: مذاکره با آمریکا با وجود تحریم ها، معنا ندارد

در همین حال شبکه راشا تودی روسیه سخنان روحانی را نخستین واکنش ایران به امضای تحریم های جدید آمریکا علیه ایران از سوی ترامپ دانست و اعلام کرد: روحانی تاکید کرد ایران در حالی که از سوی آمریکا تحریم می شود، با این کشور مذاکره نخواهد کرد.به گفته وی آمریکا با این اقدامات درصدد به راه انداختن جنگی روانی علیه مردم ایران است. بر این اساس پیشنهاد مذاکره مستقیم با ایران برای آمریکا مصرف داخلی دارد و هدف دیگر آن نیز ایجاد ناآرامی در داخل ایران است.

واشنگتن تایمز: روحانی گفت وگو با آمریکا را رد کرد

روزنامه واشنگتن تایمز گزارشی با این عنوان منتشر کرد: رئیس جمهوری ایران گفت وگو با آمریکا را رد کرد و تحریم های ترامپ را اقدامی سیاسی خواند.به نوشته این نشریه آمریکایی، روحانی در یک گفت وگوی تلویزیونی از تصمیم ترامپ برای بازگرداندن تحریم هایی که تحت توافق هسته ای 2015 برداشته شده بود، انتقاد کرد و ترامپ را به بازی با سیاست در خانه و تلاش برای ایجاد آشوب در ایران متهم کرد.

الجزیره: ایران نمی تواند در حین تحریم با آمریکا گفت وگو کند

شبکه الجزیره به نقل از روحانی اعلام کرد: ایران نمی تواند در حالی که تحت تحریم است با آمریکا گفت وگو کند.بر این اساس وی گفت: تصمیم ترامپ برای خروج از توافق هسته ای ثابت می کند که آمریکا قابل اعتماد نیست. ایران تا زمانی که در سایه تحریم های اقتصادی قرار دارد نمی تواند وارد گفت وگو با دولت غیرقابل اعتماد ترامپ شود.

تاس: روحانی واشنگتن را از پیامدهای ازسرگیری تحریم ها برحذر داشت

خبرگزاری تاس با اشاره به سخنان تلویزیونی روحانی اعلام کرد: وی واشنگتن را از پیامدهای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران برحذر داشت. آمریکا از تحریم ایران پشیمان خواهد شد و روحانی در همین حال بر پایبندی ایران به تعهدات در چارچوب توافقات بین المللی تاکید کرد.

رویترز: پاسخ ایران به پیشنهاد ترامپ منفی بود

خبرگزاری رویترز سخنان روحانی را به منزله پاسخ منفی ایران به پیشنهاد مذاکره ترامپ قلمداد کرد و به نقل از روحانی اعلام کرد: آمریکا تحریم های را بازمی گرداند و از برجام خارج و از دیگر سو خواهان مذاکره می شود، این سخنان تنها برای بهره برداری داخلی در انتخابات آمریکا است.بر این اساس روحانی همچون دیگر مقامات ایران تاکید کرد که درخواست ترامپ بی ارزش بوده و با اقدامات وی در اعمال تحریم های جدید در تناقض است.

شینهوا: ایران آمریکا را پشیمان می کند

خبرگزاری رسمی چین نیز به پوشش مستقیم سخنان روحانی پرداخت و مهمترین فرازهای آن را در صدر اخبار خود جای داد.بر این اساس روحانی از عزم ایران در پاییندی بر تعهدات در قبال برجام و همزمان مقابله با اقدامات تهدید آمیز آمریکا خبر داد. وی تاکید کرد ایران آمریکا را به خاطر بازگرداندن تحریم ها پشیمان خواهد کرد.


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 5


نویسنده
نویسنده : امید شمس آرا
تاریخ : [سه شنبه 16 مرداد 1397 ] [ 14:43]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
لینک کانال تلگرامی تاریخ : شنبه 19 اسفند 1396
معرفی فرصت سرمایه گذاری مناسب با سود 100 درصد تا 20 اسفند 96 تاریخ : یکشنبه 05 آذر 1396
نزول دلار به زیر مرز روانی تاریخ : چهارشنبه 07 آذر 1397
دوگام مثبت در نقدشوندگی سهام تاریخ : چهارشنبه 07 آذر 1397
طرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیأت رئیسه شد تاریخ : چهارشنبه 07 آذر 1397
طرح استیضاح ظریف تحویل هیات رئیسه مجلس شد تاریخ : چهارشنبه 07 آذر 1397
خوش‌بینی همتی به آینده بازار ارز / دلارهای ۲۵۰ صادرکننده بزرگ برنگشت تاریخ : جمعه 02 آذر 1397
قول رئیس کل بانک مرکزی به تحقق وعده ها و برنامه ها تاریخ : جمعه 02 آذر 1397
عقب‌نشینی ۴کانالی شاخص بازار سهام تاریخ : دوشنبه 21 آبان 1397
تاکتیک قدیمی در بازار ارز تاریخ : دوشنبه 21 آبان 1397
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 8405
کل نظرات کل نظرات : 367
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 2
تعداد اعضا تعداد اعضا : 79

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 317
باردید دیروز باردید دیروز : 2,527
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 3
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 11,337
بازدید ماه بازدید ماه : 16,249
بازدید سال بازدید سال : 91,208
بازدید کلی بازدید کلی : 267,465

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.164.198.240
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir